Proč vložky

Budu teď prodávat už jen neutrální běžecké boty?

Ne, poradenství v oblasti běžeckých bot bude probíhat jako doposud. Odpovídající obuv je dle Vašeho znaleckého posudku doporučována na základě nápadného chování při odvalování. Vložka currex nenahrazuje v botě podpěru, ale nabízí silové spojení mezi plochou podrážkou boty a zaobleným chodidlem. Je potřeba si zapamatovat následující: kulaté musí do hranatého!

Jak se snáší běžecká technika „natural running“ s vložkou currex?

Vložka currex doprovází každého běžce na cestě za přirozeným během v ploché obuvi. Dynamickou interakcí mezi chodidlem a vložkou podporuje vložka currex chodidlo a pohybový aparát při tomto „procesu učení“ a předchází případnému nadměrnému zatížení při této změně pohybu.

Sníží vložka currex hodnotu drahé běžecké obuvi?

Ne, neboť každá běžecká bota má plochý spodek. Chodidlo každého běžce je kulaté a bez hran. Pro dosažení optimálního silového záběru a stoprocentního výkonu u sportovní obuvi POTŘEBUJE noha vložku, která botu vyplní a chrání chodidlo před nadměrným přetížením díky přizpůsobení se jejímu profilu. Vozidlo BMW lze přece také ještě vylepšit balíčkem sportovního interiéru.

Představuje vložka currex konkurenci pro ortopedy?

Ne, neboť vložka currex je určena pro 95% zdravých sportovců (sportovkyň), kteří chtějí běhat bez zranění a s radostí. Pokud je sportovec vážně zraněný, musí kontaktovat svého lékaře a ten rozhodne o terapii a léčbě. Vložka currex se mnohem více chce zaměřit na osoby, které ještě nikdy nepocítily pohodlí získané díky sportovní vložce. Jen tak mimochodem: mnoho ortopedů, sportovních lékařů a fyzioterapeutů s vložkou currex pracuje a doporučuje ji zákazníkům, kteří nepotřebují lékařský předpis, ale překonají díky nim drobné bolístky.

Potřebuje mít poradce lékařské znalosti, aby kompetentně vybral vložku currex?

Říká se jedno: anatomické znalosti jsou pro prodej běžeckých bot vždy výhodou a nikdy neuškodí. Vložka currex má již naštěstí toto lékařské know-how v sobě zabudované. Poradce ale musí v každém případě umět bezpečně určit profil chodidla a osy nohy, aby se mohl na poprvé dobře rozhodnout. Vede-li lékařský odborný posudek poradce při volbě profilu podrážky k odlišnému rozhodnutí, je to OK.

Může mít špatná rada negativní následky?

Ne, protože vložka currex mechanicky neupravuje průběh pohybu, ale neuromuskulárně stimuluje jemným ortopedickým působením. Samozřejmě má toto působení vliv na celé tělo a ovlivňuje přes svaly celkové držení těla až nahoru k čelisti! Zdánlivě negativní účinek by bylo jen velké namožení svalů, které je ale ve skutečnosti pozitivní a dokazuje působení vložky currex na celkové držení těla.

Čím se vložka currex liší od vložky na lékařský předpis?

Běžné vložky do bot předepisované lékaři vycházejí z myšlenky, že vložka změní postavení kostí chodidla a narovná klenbu chodidla. Veškeré vědecké studie k tomuto tématu dokazují, že toto paradigma nefunguje. Tak se může stát, že vložka do boty způsobí spíše změnu nesprávným směrem. Sledujeme-li výsledky těchto studií, dospějeme k závěru, že vložky do bot mají být především pohodlné a zákazník si je musí předem vyzkoušet. Pouze pohodlná a dobře padnoucí vložka pak má pozitivní vliv na tělo. Tímto základním konceptem se řídí prodej obuvi již léta a vložka currex představuje doposud jediný funkční koncept, který tuto filozofii v oblasti vložek do bot přeměnil ve skutečnost.

Vede vložka currex ve spojení s podpůrnými botami k přehnané korekci?

Ne. S vložkou currex nedochází ke zdvojení podpůrného efektu, protože vložka currex si neklade za cíl narovnání kostí chodidla. Vložka currex spíše moduluje neuromuskulární pohybový vzor, aby převedla požadovaný „zdravý“ pohyb na tělo. 

Způsobují sportovní vložky currex změnu chování při běhu?

Vložka currex působí na senzoriku (vnímání smyslů) spodní části chodidla a neuromuskulárně moduluje chování při pohybu na optimální, čímž se snižuje zatížení v oblasti vazů, šlach a svalů. Tímto způsobem vložka currex jemně mění chování při pohybu požadovaným směrem, aniž by byla nepohodlná.

Je potřeba si na vložku currex nějakou dobu zvykat?

Vše nové je nezvyklé – to platí i pro vložku currex. Chodidlo si ovšem na vložku currex velmi rychle zvykne: již po cca 20 minutách už vložku nebudete cítit. To je důkazem jemné neuromuskulární stimulace receptorů spodní části chodidla. Kromě toho nejsou levé a pravé chodidlo nikdy stejné, proto je možné, že člověk zpočátku levou a pravou vložku currex vnímá rozdílně. Co se týká nasazení při tréninku, radíme vložku currex stejně jako novou obuv nosit nejdříve 1 - 2 dny ve všední den, dříve než ji nasadíte při tréninku. Pro závody platí to samé – nosit teprve při tréninku a pak nasadit při závodě. 

Jaký vliv má vložka currex na svalstvo chodidla?

Vložka currex funkčně pracuje s chodidlem a dynamicky se přizpůsobuje valivému pohybu. Ve fázi zatížení –  když celá váha těla zatěžuje vložku currex – se zplošťuje dynamický můstek v oblasti nártu (DAC) a umožňuje tak plnou svalovou aktivitu. Pouze v případě zesíleného vyčerpání a/nebo pohybu v hraniční oblasti (např. zvýšená pronace) chrání můstek v oblasti nártu před nebezpečným zatížením. Ve fázi otisku dochází u DAC opět ke zpětnému odpružení a uložená energie je tak myofasciálně (myo (řec.) = sval; fascie (lat.) = vazivo) přenášena na plantární fascii, což vede ke zvýšení síly v otisku. 

Jak dlouho vložka currex vydrží?

Když je povrchový materiál zřetelně opotřebovaný, je čas na změnu. Povrchový materiál vložky currex je prodyšný, aby zaručil společně s vrstvami, které leží pod ní, optimální vlhkost v botě. Nylonová vrstva dynamického můstku v oblasti nártu má životnost závislosti na tělesné váze a zatížení 800 - 1500 Km.

Jak by měl poradce postupovat, když zákazník na téma vložka do bot odpoví – „Tu už mám!“

Pokud je zákazník se svojí vložkou na 100 % spokojený nebo ji musí nosit z lékařských důvodů, měl by si ji zákazník v každém případě ponechat. Zákazníci ale mají často s vložkami během sportu špatné zkušenosti, protože běžné vložky můžou způsobit otlačeniny nebo špatné odvádění vlhkosti. Zákazník nemůže vědět, že mezi jemu známou vložkou a vložkou currexe jsou velké rozdíly – poradce by mu měl rozdíl vysvětlit a zákazník by měl pochopit, že běžná vložka a vložka currex jsou dvě zcela rozdílné věci. Čistá tlumicí vložka nemá v běžecké botě z odborného hlediska co pohledávat. Je-li zákazník pevně přesvědčen o používání tlumicí vložky, platí právo na individuální vkus. Platí zde: Zákazník si může vybrat, co se mu líbí. Můžeme mu ale navrhnout, aby jednou zkusil něco jiného – lze konečně posoudit jen to, co člověk skutečně vyzkoušel!

Musí se vložka předepsaná ortopedem vyměňovat?

To záleží na zvážení a potřebě odborného posudku poradce. V zásadě platí, že vložka do boty odstraňuje zákazníkovy obtíže a neměla by způsobovat žádné další. Platí: neměnit fungující léčbu, maximálně ji doplnit, např. nošením vložky currex ve sportovní obuvi nebo stávající vložky v obuvi pro běžné denní nošení. Nefungující léčbu lze zpochybňovat – ale ne před zákazníkem! Poradce by měl nabídnout zákazníkovi, aby jednou vyzkoušel něco jiného, a měl by poukázat na záruku spokojenosti.

Vložky currexSole a boty Nike Free?

Jednoznačně ano! Vložky currex mají jakoby rozřezanou podrážku, pracují dynamicky a poskytují tak chodidlu přirozený pohyb. Vložky doplňují koncept bot NIKE FREE a pomáhají zákazníkovi při přechodu na tento nový koncept obuvi.

Funguje vložka currex v nových minimalistických botách?

Zákazníci často ještě nedisponují dostatečnými svalovými předpoklady, aby mohli pro běh používat „minimalistických botách“, ale ještě pracují na tom, aby změnili svůj styl běhu ve směru běhu přes nárt nebo plochého dosednutí paty. V tomto případě nabízejí vložky currex ideální podporu pro to, aby se nová bota nebo změna stylu běhu nestaly bolestivým zážitkem.

Jak individuální je vložka currex?

Ačkoliv je vložka currex finálním výrobkem, je přesto vysoce individuální. Díky třem různým profilům chodidla a pěti velikostem existuje 15 různých vložek currex. Každá z těchto sportovních vložek má individuální můstek v oblasti nártu a nabízí optimální podporu při pohybu díky přizpůsobení se profilu chodidla a váze běžce.

Můj zákazník nemá žádné potíže. Potřebuje vložku currex?

Zcela jistě! Každý zákazník bude mít prospěch z optimálně padnoucího tvaru a vzrůstajícího pohodlí. Kromě toho je předcházení potíží z přetížení zřetelně efektivnější než dlouhý proces rehabilitace.

Ovlivňuje vložka currex specifické technologie boty?

Vložka currex optimalizuje specifické funkce boty! Vyklenutí – tedy rozdíl ve výšce mezi přední a zadní částí chodidla - se nemění. Jakoby rozřezaná podrážka vložky currex pracuje synergeticky s tlumením boty. Kromě toho nabízí vložka currex propulzivní zefektivnění v oblasti přední části chodidla pro silný otisk při běhu. Opěrná funkce tím není posílena ani zeslabena. 

Lze vložku currex používat i v halové obuvi a obuvi pro volný čas?

Vložky currex lze doporučit pro všechny sportovní boty s vyjímatelnou vnitřní podrážkou. Jsou stejně vysoké (4 mm) jako existující vycpávkové podrážky. U bot na kolo a pro volný čas (např. boty značky Converse Chuck Taylor) záleží na tom, zda je v botě dostatek místa.

Je vložka currex vhodná i pro sporty s rychlou změnou směru?

Ano. Právě druhy sportu s rychlou změnou směru těží z optimálního přenášení síly, které je zaručeno třídimenzionální konstrukcí vložky currex. Kromě toho nemají halové boty žádnou vložku nebo jsou nepohodlné. Zákazník jistě ocení zvýšené pohodlí s vložkou currex. 

Mohou vložku currex nosit děti a mladiství?

Protože vložky currex nemají mechanický vliv na pohyb, není zde žádný rozdíl od dospělých. Mělo by se ovšem dbát na to, aby děti překonávaly co možná nejvíce koordinačních výzev (běhání naboso, cvičení a pohyb různého druhu), aby jejich pohybový aparát nezažil již v období růstu poškození nebo degeneraci.

Lze nosit vložku currex v MBT, EasyTone a FiveFingers botách?

MBT a EasyTone: ano; FiveFingers: ne

Jak mám o vložku currex pečovat?

K čištění vložky currex doporučujeme nejlépe čistění pod tekoucí vodou kartáčem a trochou gelového mýdla. Před dalším nošením je potřeba dbát na to, aby byly podrážky pořádně suché. V žádném případě se nesmí prát v pračce!

0 ks, 0 
Košík
0 ks, 0