Chladicí bandáže

Hřejivé a chladivé polštářky a bandáže koupíte na webu sanomed.cz

Působí chlazením proti bolestem a otokům. Díky přímému kontaktu s pokožkou se ošetřovaná končetina chladí rovnoměrně kolem dokola. Oproti stávajícím možnostem, jako jsou např. mokré obklady, není nutné předchlazování, neboť chladivý efekt vzniká odpařováním podílu vody. Gelovitá, přilnavá bandáž odnímá tkáni teplo a vyvolává tím konstantní chlazení po dobu několika hodin. Tlakem, který vzniká při pevném bandážování, lze působit proti otoku. Protože se chladivá bandáž nemusí předchlazovat, je ihned k použití a lze ji nosit stále u sebe. Sama přilne a umožňuje volný pohyb, aniž by se sesmekla.

„Chladivou bandáž lze použít mnohokrát, po každém použití a každé 2–3 hodiny při používání by se však měla krátce (maximálně na 20 sekund) namočit a poté by se měla uložit do přiloženého sáčku a do schránky“. 

Použití

Praktické tipy:

„Při delším používání každé 2–3 hodiny, po sejmutí bandáže, tuto krátce (maximálně na 20 sekund) namočte do vody (např. do umyvadla) a ve vodě ji opět srolujte. Tím dojde během několika sekund k optimálnímu navlhčení a bandáž lze opět použít! Po každém použití bandáž rovněž krátce namočte (viz výše), následně opět použijte nebo neprodyšně uložte do přiloženého sáčku a šroubovací krabičky. Nepoužívejte horkou vodu! Zabraňte roztržení a strhání! V případě komprese mějte na zřeteli mez pružnosti! Časem se bandáž používáním tenčí – toto neovlivňuje chladivý účinek, dokud je k dispozici gel.“ 

Bandážování šíje (např. při krvácení z nosu)

  • Je možná také dílčí aplikace bandáže – odpovídající požadovanou délku lze odstřihnout z celkové bandáže. Toto lze doporučit např. při bodnutí hmyzem, při popáleninách.
  • Hloubkově působící chlazení díky odpařování podílu vody. Tkáni je odebírána energie (fyziologické teplo difúzního odpařování). Chrání před podchlazením.
  • Chladí rychle a spolehlivě při otocích měkkých částí a kloubů, při bolestech (bolesti hlavy a šíje, přetažení, obtíže z kocoviny), při bodnutí hmyzem, tenisovém lokti (také jako prevence), při zánětu šlachové pochvy, při teplotě.
  • Ideální k chladivému prvnímu ošetření při uzavřených poraněních jako zlomeniny kostí, poranění svalů, šlach, pohmoždění lebky, boule, natržení, zhmoždění, překroucení a přetržení vazů, poranění kloubů (poškození menisku, vazů, chrupavek), při krvácení z nosu.
  • Dlouhotrvající a konstantní chlazení, které vydrží dlouho i po odstranění bandáže (efekt dochlazování).
  • Zvýšený chladivý účinek na poraněné, zanícené části těla.
  • Předchlazením (v chladničce) lze spektrum použití ještě rozšířit (např. šoková aplikace při poranění způsobeném nárazem, krvácení z nosu) bez nebezpečí poškození chladem.

čelo

0 ks, 0 
Košík
0 ks, 0